Około stu działkowców z Wiczlina protestowało we wtorek, 16 września, przed gdyńskim magistratem. Powód? Plany poprowadzenia przez teren ogródków ul. Jana Nowaka-Jeziorańskiego, która w przyszłości ma połączyć Dąbrowę z Chwarznem. Po proteście delegacja działkowców spotkała się z władzami Gdyni, które w obecności mediów przyznały, że w trwającej kadencji nie zamierzają rozpoczynać prac nad drogą. Najwięcej gorzkich słów od działkowców z ROD "Zielony" usłyszał wiceprezydent miasta Maciej Zielonka.