Zarząd ROD im Nad Wisłą w Tczewie w sprawie działań zmierzających do likwidacji ogrodów warszawskich.

1401.2015

Nie jest do końca załatwiona sprawa nowelizacji ustawy prawa budowlanego "Stop Rozbiórkom Altan" a rozpoczyna się kolejna batalia  o warszawskie grunty. Stowarzyszenie "Dekretowiec" chciałoby przeforsować swoje  pomysły zmiany ustawy reprywatyzacyjnej a tym samym doprowadzić do likwidacji Rodzinnych Ogrodów Działkowych na terenie Warszawy. Zamysł ten ma w konsekwencji zadanie krzywdzić tysiące niezamożnych obywateli, by wzbogacić kieszenie niewielu.

Takie pomysły budzą wielki niepokój i niezadowolenie wśród działkowców naszego ogrodu i zapewne nie tylko.

Rodzi się pytanie czy za błędy władz minionego okresu odpowiedzialność ponieść mają obecni działkowcy, którzy zagospodarowując nieuzytki wnieśli olbrzymi wkład pracy i finansowy.

W praworządnym Państwie nie może być tak, że jedna grupa społeczna poniesie koszty za innych. Zapewne są inne drogi zaspokojenia t.zw "dekretowców"

Zwracamy się do Pani Prezydent w imię solidarności by podjęto odpowiednie działania i decyzje by działkowcy nie musieli się czuć oszukani przez władzę.

Naprawienie krzywd historycznych przez krzywdzenie innych jest niezgodne ze sprawiedliwością społeczną a tym samym z Konstytucją.

   

Z pozdrowieniem działkowym

Prezes ROD "Nad Wisłą"

Stanisław Dominiak