List Okręgowej Komisji Rewizyjnej do Klubu Parlamentarnego PO

1410.2014

"Z wielkim zaskoczeniem przyjęliśmy prasowe enuncjacje, iż Klub Parlamentarny Platformy Obywatelskiej zamierza zgłosić swój projekt ustawy nowelizujący ustawę Prawo Budowlane w zakresie dotyczącym altan znajdujących się w naszych Rodzinnych Ogrodach Działkowych.

Zastanawiającym jest, że Klub PO dopiero po 10 miesiącach upływających od kuriozalnego orzeczenia NSA z 9 stycznia 2014 roku oraz po złożeniu do Marszałka Sejmu RP obywatelskiego projektu ustawy zmierzającego do ustawowego zabezpieczenia altan, zamierza ponoć złożyć swój własny.

Wyrażamy przekonanie, że biorąc pod uwagę zdanie 700 000 Obywateli wyrażone w podpisach poparcia, Posłowie PO odstąpią od zamiaru składania swoistego konkurencyjnego projektu ustawy i udzielą swego poparcia dla obywatelskiego projektu ustawy zgłoszonego przez Komitet Inicjatywy Ustawodawczej „STOP ROZBIÓRKOM ALTAN”. - czytamy w liście Okręgowej Komisji Rewizyjnej.

Pełna treść listu dostępna poniżej:

List Okręgowej Komisji Rewizyjnej PZD w Gdańsku z 14 10 2014r do Przewodniczącego Klubu Parlamentarnego Platformy Obywatelskiej