Krajowe Dni Działkowca 2014

1908.2014

Tegoroczne obchody Krajowych Dni Działkowca odbędą się 6 września na terenie ROD „Rakowiec” w Warszawie. W wydarzeniu weźmie udział ponad 500 działkowców z całego kraju, zaproszeni zostali także liczni goście.

Tegoroczne Krajowe Dni Działkowca będę z pewnością wyjątkowe, podobnie jak cały miniony rok, w którym działkowcy bardziej niż na wypoczynku skupieni byli na obronie ogrodów. Ich działania zostały jednak zwieńczone dużym sukcesem - jest nim wejście w życie nowej ustawy o ROD, która zachowała najważniejsze prawa działkowców i jest gwarantem dalszego istnienia ogrodów. Ten sukces nie byłby jednak możliwy bez dużej aktywności, solidarności i jedności całego środowiska działkowego. Krajowe Dni Działkowca będą doskonałą okazją by podziękować tym wszystkim, którzy z dużym zaangażowaniem i poświęceniem walczą o dalsze istnienie ROD.

W programie Krajowych Dni Działkowca przewidziano także między innymi oficjalne rozstrzygnięcie i nagrodzenie laureatów konkursów krajowych „ROD roku 2014” oraz „Wzorowa działka roku 2014”, a także wręczenie odznaczeń związkowych. Nowością są dwa dodatkowe konkursy: „Działkowe wypieki” i „Działkowe wina i nalewki” oraz specjalna prezentacja wyrobów działkowców.

Tradycja obchodów działkowego święta ma długą, bo ponad stuletnią tradycję. Podobne imprezy, w tym Europejski Dzień Działkowca, obchodzone są także w całej Europie. Przez lata dynamicznego rozwoju ogrodów działkowych były to święta przepełnione radością i nadzieją. Przez lata walki o istnienie ogrodów działkowych Dni Działkowca były również manifestacją jedności i determinacji w walce o utrwalone tradycją prawa, o rozwój ogrodów i wyrazem utożsamiania się ze swoją organizacją – Polskim Związkiem Działkowców.

źródło: www.pzd.pl