25 000 podpisów w 14 dni!

0108.2014

wykrzyknikZaledwie od dwóch tygodni działkowcy mogą zbierać podpisy pod projektem o zmianie ustawy - Prawo budowlane oraz niektórych innych ustaw. Nowelizacja ta ma uchronić przed rozbiórką 900 000 altan w ROD (dowiedz się więcej na ten temat – link). Sprawa wywołuje wiele emocji wśród działkowców, dlatego do składania podpisów na listach poparcia nie trzeba nikogo specjalnie  przekonywać. Potwierdzeniem tego jest 25 000 podpisów, które działkowcy zebrali w zaledwie dwa tygodnie. Akcja nabiera dopiero tempa, dlatego można się spodziewać, że działkowcom uda się zebrać o wiele więcej niż 100 tysięcy podpisów,  które wymagane są do złożenia projektu w Sejmie.

Doświadczenie pokazuje, że im większym poparciem społecznym może się wykazać projekt, tym większa szansa na jego uchwalenie przez Sejm. Dlatego warto, by w kampanię włączyli się nie tylko działkowcy, ale także ich rodziny i  przyjaciele. Każdy pełnoletni obywatel ma prawo złożenia podpisu na listach poparcia pod projektem do czego zachęcamy. Zasady zbierania podpisów są bardzo proste. Szczegółowe zasady znajdziesz tutaj, ale zasadniczo sprowadzają się one do tego, że podpisy zbieramy na kartach z nazwą komitetu i projektu ustawy. Wpisując dane musimy zadbać, by pokrywały się one z informacjami zapisanymi w dowodzie osobistym. Podpis pod projektem musi być składany dobrowolnie i własnoręcznie.  Wypełnione i podpisane listy należy przekazać do najbliższego Okręgowego Zarządu lub wysłać pocztą na adres:

Komitet Inicjatywy Ustawodawczej „STOP rozbiórkom altan”  - Projektu ustawy o zmianie ustawy - Prawo budowlane oraz niektórych innych ustaw,  ul. Bobrowiecka 1, 00-728 Warszawa.

Uprzejmie prosimy o sprawne i szybkie wysyłanie list z podpisami złożonymi pod projektem. Pozwoli nam to regularną aktualizację materiałów na stronie www.pzd.pl.