List ROD im. Grudzińskiego w Gdyni do Prezydenta RP

1712.2013

Gdynia, dnia 16.12.2013 r.                                                                                                      Szanowny Pan                                                                                                  Bronisław Komorowski                                                                                                  Prezydent RP                                                                                                  Warszawa     Szanowny Panie Prezydencie!

 

Działkowcy Rodzinnego Ogrodu Działkowego im. Kmdr ppor. Jana Grudzińskiego w Gdyni znając przychylny stosunek Pana Prezydenta do ogrodnictwa działkowego oraz nas działkowców zwracają się z prośbą do Pierwszego Obywatela RP o możliwie szybkie podpisanie uchwalonej przez Sejm RP nowej ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych.

Wraz z Pana Prezydenta podpisem skończy się nasza i działkowców z całej Polski wielomiesięczna walka o tą ustawę, która zawiera kompleksową regulację ogrodnictwa działkowego oraz ogrodów w Polsce, uwzględnia postulaty TK w kwestii zrzeszania się, pluralizmu w życiu ogrodów i chroni nasze prawa, w tym prawo do posiadania własnego Związku. Uchwalona nowa ustawa o ROD pozwala działkowcom spokojnie patrzyć w przyszłość.

Uchwalona ustawa oparta na obywatelskim projekcie wspartym podpisami ponad 924 tysięcy obywateli dzisiaj już cieszy się ogromnym poparciem i dlatego mamy nadzieję, że również i Pan Prezydent pochyli się nad tak licznym głosem społeczeństwa.

Apelujemy, zatem o podpisanie tej ustawy i obdarowanie polskich działkowców tym szczególnym świątecznym prezentem.

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia i nadchodzącego Nowego 2014 roku prosimy o przyjęcie naszych szczerych i serdecznych życzeń zdrowia, spełnienia marzeń i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i publicznym.

Niniejszy list drogą elektroniczną przesyłamy do wiadomości Prezesa Polskiego Związku Działkowców Eugeniusza Kondrackiego i Prezesa Okręgowego Zarządu PZD w Gdańsku Czesława Smoczyńskiego.

  Z wyrazami szacunku oraz działkowym pozdrowieniem                                              Z upoważnienia i w imieniu działkowców naszego ROD    Prezes ROD                                                           Józef Matwies   Przewodniczący Komisji Rewizyjnej ROD            Bogusław Dąbrowski   Przewodniczący Komisji Rozjemczej ROD           Kazimierz Majna