Dni Działkowca w Okręgu

1909.2013

Miesiące  sierpień i wrzesień mijają pod znakiem "Dni Działkowca". Odbyły się Krajowe, Okręgowa a także w wielu Rodzinnych Ogrodach Działkowych.

24.08.2013 odbyły się 21. Tczewskie Dożynki Działkowe - Święto Plonów Miasta Tczewa.

Uroczystość organizowana była przez wszystko tczewskie ogrody przy wsparciu władz miasta i gminy.

Obchody działkowego święta rozpoczęły się od Mszy Świętej w Tczewskiej Farze. Po Mszy uczestnicy uroczyści przeszli ulicami miasta i bulwarem nadwiślańskim do Niecki Czyżykowskiej.

W obchodach udział wzięli działkowcy z wszystkich tczewskich ogrodów oraz przedstawiciele OZ PZD Gdańsk oraz władz samorządowych miasta, gminy i powiatu.

Tczewskie "Dni Działkowca" były okazją do uczczenia 30 rocznicy powstania ROD "Nad Wisłą" oraz ROD im. Wincentego Witosa. Jubileuszowe ogrody otrzymały okolicznościowe puchary i dyplomy od Krajowej Rady i Okręgowego Zarządu PZD.

Przedstawiciele samorządu i zasłużeni działkowcy zostali udekorowani odznaczeniami związkowymi. Kosze dożynkowe uroczyście złożono na ręce władza samorządowych i okręgowych PZD.

Rozstrzygnięto konkursy na "Najpiękniejszą Działkę Miasta Tczewa" oraz konkurs wędkarski i strzelecki. Fundatorem nagród w konkursach był Samorząd Tczewa.

Wszystkie ogrody przygotowały piękne stoiska z tegorocznymi plonami.

Po części oficjalnej rozpoczął się festyn podczas którego można było posilić się grochówką, zjeść chleb ze smalcem oraz spróbować wypieków Koła Gospodyń Wiejskich z Czarlina a także posmakować miodu z pasieki. Atrakcją dla dzieci była przejażdżka na kucykach.

W trosce o zdrowie ustawiono punkt medyczny w którym można było zmierzyć ciśnienie i poziom cukru.

Tczewskie Dni Działkowca stały się doskonałą okazją dla pokazania otwartości Rodzinnych Ogrodów Działkowych miasta i gminy Tczew.

Tczewskie Dni Działkowca 2013 r. - galeria zdjęć

W tym samym dniu ( 24.08.2013) odbyły się także "Dni Działkowca" połączone z jubileuszem 40 lecia powstania Rodzinnego Ogrodu Działkowego im. Obrońców Kępy Oksywskiej w Pogórzu gmina Kosakowo.

Obchody jubileuszu zostały uświetnione wizytą lokalnych władz samorządowych i licznej delegacji z Okręgowego Zarządu PZD z Prezesem na czele.

40lecia ROD im. Obrońców Kępy Oksywskiej - galeria zdjęć