Wizyta w Kwidzynie Prezydenta Miasta Gdańska

1704.2024

W dniu 13 kwietnia 2024 r. z nieoficjalną wizytą w Kwidzynie przebywała Prezydent Miasta Gdańska Pani Aleksandra Dulkiewicz. Podczas pobytu wspólnie z kandydatem na Burmistrza miasta Kwidzyn Andrzejem Krzysztofiakiem odwiedzili lokalne rodzinne ogrody działkowe. Jednym z nich był Rodzinny Ogród Działkowy im Gen. Władysława Sikorskiego. Gości po ogrodzie oprowadzał Prezes Zarządu Jarosław Parus i Wiceprezes Wiesław Kamiński.

W trakcie spaceru alejkami ogrodów spotykani działkowcy z chęcią opowiadali gościom o swoich działkach i o tym, jak ważną rolę spełniają w ich życiu. Młodzi działkowcy w ramach relaksu spędzają wolny czas ze swoimi rodzinami. Dla seniorów jest to aktywizacja, która wpływa na ich poprawę jakości życia poprzez zaangażowanie do różnego rodzaju działania np. uprawy działki i wykonywanie różnych prac, co poprawia ich kondycję fizyczną, spotkania towarzyskie z działkowcami, czy udział w spotkaniach integracyjnych organizowanych w ogrodach. Pan Andrzej Krzysztofiak postrzega rodzinne ogrody działkowe jako stały element infrastruktury miasta Kwidzyn i zapewnia, że żadnych planów co do likwidacji któregoś z nich nie ma. Uznaje je jako dobro zielonych płuc dla lokalnego środowiska.

Pani Aleksandra Dulkiewicz była zdumiona roślinami i kwiatami rosnącymi na działkach i zaangażowaniem w pielęgnacji ich przez osoby starsze. Była zdumiona, że działki w ich życiu pełnią aż tak ważną rolę. Są i tacy działkowcy, którzy skończyli nawet 90 lat. Goście rozdawali nasiona kwiatów i warzyw, które z chęcią były przyjmowane, bo każde nasionko na działce się przyda.

Wizyta odbyła się w miłej atmosferze przy słonecznej ciepłej pogodzie.

 

Wiceprezes Zarządu ROD

Wiesław Kamiński

Galeria