Czytajcie „działkowca”!

2103.2024

Z pewnością warto sięgnąć po najnowszy, kwietniowy numer „działkowca” – największe pismo ogrodnicze na rynku i najlepsze źródło aktualnych porad ogrodniczych oraz ciekawych inspiracji na zagospodarowanie działki. Z naszą pomocą bez problemu przywrócicie blask rabatom i przygotujecie uprawy na rozpoczynający się sezon. Warto też skorzystać z okazji i zamówić pakiet rocznej prenumeraty „działkowca” – w atrakcyjnej cenie i z bezpłatną dostawą!

 

● Wiosna to czas sadzenia roślin cebulowych kwitnących latem. Przedstawiamy najcenniejsze gatunki i odmiany z tej grupy, w zależności od zalecanych, szczegółowych terminów ich sadzenia. Doradzamy, jakie mają wymagania uprawowe, w jakich miejscach je sadzić i jak najlepiej wykorzystywać w ogrodowych kompozycjach!

 

● W rubryce „Porady prawne dla działkowców” podajemy wyjaśnienia najważniejszych i aktualnych kwestii prawnych związanych z użytkowaniem działki i członkostwem w PZD. W tym numerze: „Opłata ogrodowa a przeniesienie prawa do działki w ROD”, „Uczestnictwo w walnym zebraniu”.

 

● Zachęcamy do założenia ogródka kuchennego – swoistego rodzaju podręcznego warzywnika, w którym można uprawiać warzywa i zioła do bezpośredniego i szybkiego wykorzystania. Doradzamy, jakie są zalety takiego ogródka, gdzie i jak go zakładać oraz jakie gatunki i odmiany najlepiej w nim uprawiać. Przedstawiamy też gotowy projekt ogródka kuchennego!

 

 

● Chcecie być na bieżąco? Czytajcie „Wiadomości”! „Tylko w działkowcu” znajdziecie aktualne informacje na temat wydarzeń w Związku i w ogrodach! W tym numerze: „Stanowisko KR PZD z 8 lutego 2024 roku w przedmiocie konieczności nowelizacji rozporządzenia Ministra Rozwoju i Technologii w sprawie projektu planu ogólnego gminy, dokumentowania prac planistycznych w zakresie tego planu oraz wydawania z niego wypisów i wyrysów”, „Ważą się losy ponad 500000 działek”, „Warsaw Garden Expo 2024” – Ogrodnicze trendy”.

 

● Polecamy uprawę brzoskwiń na działce. Ich owoce są cenione nie tylko ze względu na wyśmienity smak, ale też wyjątkowe wartości odżywcze! Doradzamy jakie wybierać miejsce dla tych roślin, jak je sadzić, nawozić, ciąć i chronić przed chorobami. Przedstawiamy też najcenniejsze odmiany!

 

Poza tym w numerze m.in.:

● Rady na czasie – nawozimy działkowe uprawy.

● Uwaga na chorobę replantacyjną.

● Rozpoznajemy pędy i pąki drzew owocowych.

● Produkujemy rozsadę warzyw dyniowatych.

● Polecamy aksamitki, które zdobią i chronią.

● Przedstawiamy ekosposoby na szkodniki roślin!

 

A oprócz tego porady ogrodnicze, gotowe projekty nasadzeń, artykuły o uprawie, pielęgnacji, ochronie roślin, zdrowym odżywianiu oraz wiele innych interesujących tematów!

 

 

Pamiętaj! „działkowiec” to nie tylko cenna wiedza i klucz do sukcesu w uprawie działki, to również recepta na zdrowy styl życia!

Zapraszamy do lektury!

Galeria